Emoto experiment doma v kuchyni

Autor: Katarína Sabolová | 22.1.2018 o 9:00 | (upravené 1.2.2018 o 14:40) Karma článku: 1,79 | Prečítané:  170x

Pradávne tajomné tvrdenie hovorí: "Energia nasleduje myšlienku". Je to naozaj tak? Presvedčme seba aj naše deti. Zhmotnime s dieťaťom silu jeho mysle a viac ho učiť netreba. 

V deväťdesiatych rokoch Dr. Masaru Emoto so svojim tímom uskutočnil sériu experimentov, ktoré pozorovali fyzický vplyv slov, modlitieb, hudby a životného prostredia na kryštalickú štruktúru vody. Následne vodu zmrazili, aby vytvorili kryštalické štruktúry a fotografovali. Výsledky boli pozoruhodné ..

Prijmite návrh uskutočniť tento jednoduchý experiment v domácich podmienkach spolu so svojimi deťmi. Čo potrebujeme: 

  • uvarená ryža vo vode podľa návodu
  • dve uzatvárateľné nádoby
  • lepiace papiere (resp. obyčajný papier a priesvitná páska)
  • pero

Postup:

Uvarenú a vychladenú ryžu v rovnakom množstve rozdelíme do vopred umytých a vysušených nádob. Nádoby uzavrieme. Na každú nádobu nalepíme papieriky, na ktoré sme vypísali slová, výrazy s opačným významom. Na prvú nádobu nalepíme papier, na ktorý sme vypísali slová s pozitívnym významom  ako: Ľúbim ťa, ďakujem ti, si úžasná, ... Na druhú nádobu nalepíme papierik, na ktorý sme vypísali slová s negatívnym významom: nenávidím ťa, si idiot, si odporná,... Obe nádoby postavíme na rovnaké miesto, aby mali rovnaké vonkajšie vplyvy (slnko, prievan, teplota...) a pozorujeme min. 15-30 nasledujúcich dní. Experiment môžeme zintenzívniť, ak sa po danú dobu budeme k ryži autenticky prihovárať. K prvej nádobe s ryžou s láskou, vďačnosťou a nehou. K druhej nádobe s ryžou s hnevom, odporom a nadávkami. Experiment môžeme rozšíriť aj o nádobu "Nezáujem" a budeme sa k nádobe podľa toho správať, teda nebudeme si ju počas celého obdobia všímať. Hotovo. Nezabudnime na záver svoje nádoby zdokumentovať.

Veľa zábavy a poznania.  Nižšie prikladám nami zdokumentovaný experiment. Škoda, ale nedala sa zachytiť vôňa. Rozdiel bol nie len vidieť, ale aj zreteľne cítiť. 

Pomôžme našim deťom rozvinúť osobnú zodpovednosť, schopnosť "držať svoj priestor" a robiť správne rozhodnutia za svoje myšlienky, pocity, slová a konanie k sebe a následne aj k okoliu. ​

Zdroj: http://www.masaru-emoto.net

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Európa je civilizácia fake news (píše Michal Havran)

Rimania označili zmŕtvychvstanie ako prvý hoax.

PLUS

Boli sme u posledného grófa Šternberka zo Šternberka

Po hrade jazdili na trojkolkách, aj robili omše.

SVET

Únia zatvára hranice. Opúšťa tým myšlienky Schengenu

Z núdzových opatrení sa stávajú dlhodobé.


Už ste čítali?